Gymnasiebloggen tipsar: luciakonsert

14/11/2010 kl 15:41admin Bli först med att kommentera! »

Gymnasiebloggen har på senare tid genomgått en plågsam tid av dålig uppmärksamhet från dess bloggare. Som vanligt är det kopplat till gymnasielivet och dess mödor. Jag och herr Lindqvist går tredje året på IB-linjen. Say no more.

Två saker stavas “aktuellt och hett” just nu. Det första handlar förstås om gymnasievalet, det andra handlar om kultur.

Uppsala domkyrkas gosskör sätter upp sin succékonsert “Goder afton, mitt herrskap” som vanligt. I år handlar det om att vara på plats i Uppsala konsert & kongress den 13 december kl 19.00! Ett litet smakprov:

Köp biljetterna här!

Skriv en kommentar!

Vill du ha en profilbild till din kommentar här och till tusentals andra bloggar och forum? Ange din epostadress här och ladda upp en bild!

Optionally add an image (JPEG only)